Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. Dziesięć miast, dziesięć miesięcy, trzy generacje! Tego jeszcze nie było…
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej będzie promował wartościową literaturę i jej twórców. Zaplanowane są interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie. Niby wszystko jak zwykle, jednak działania skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny jako miejsca, w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze. Aktywizujące działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w ich rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych. Festiwal ma być sposobem na spędzenie czasu z książką i ze sobą – piszą organizatorzy Festiwalu.
Festiwal startuje w maju i potrwa do grudnia! Obejmie swoim działaniem Warszawę, Radom, Wrocław, Opole, Gdynię, Sopot, Lublin, Zamość, Katowice i Dąbrowę Górniczą i odbędzie się w terminach:
23-26.05 Warszawa / 25.05 Radom
14-16.06 Wrocław / 15.06 Opole
19- 21.07 Gdynia / 20.07 Sopot
13-15.09 Lublin / 14.09 Zamość
6-8.12 Katowice / 7.12 Dąbrowa Górnicza
Na festiwalowych spotkaniach będzie można spotkać: Maciej Wojtyszko, Paweł Pawlak i Ewa Kozyra Pawlak, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Marcin Szczygielski, Cezary Harasimowicz, Agnieszka Stelmaszyk, Urszula Palusińska, Piotr Dumała, Marcin Wicha, Tomasz Samojlik, Magdalena Wiśniewska, Justyna Styszyńska, Joanna Krzyżanek, Jarosław Kaczmarek, Jadwiga A. Hockuba, Dorota Sumińska, Dominika Czerniak-Chojnacka, Aniela Cholewińska-Szkolik, Aleksandra Gołębiewska, Agnieszka Mielech, Agata Ignaciuk, Zofia Staniszewska.
Międzypokoleniowość to nie tylko obecność na wydarzeniach. Organizatorzy zapowiadają liczne akcje towarzyszące, w które będzie mógł zaangażować się każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Szczegóły na stronie Festiwalu Ojce i Dziatki.