Zmęczeni ale usatysfakcjonowani wróciliśmy z 21.Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Staraliśmy się cztery dni imprezy targowej wykorzystać jak najlepiej dla promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Na targowym stoisku PS IBBY prezentowaliśmy książki nagrodzone, wyróżnione i nominowane w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY .

Od lewej Danuta Góralczyk, Dorota Lipińska, Monika Hałucha, Beata Kowalska-Osadowska

Odwiedzający nas mogli też zapoznać się z wydawnictwami, nad którymi PS IBBY objęła patronat:  magazynem Kosmos dla Dziewczynek, magazynem Trzy Czte Ry  a także niezwykłym kalendarzem Wydawnictwa Wytwórnia na nadchodzący rok 2018.

Współwystawcą na naszym stoisku był już tradycyjnie Świerszczyk.

Dr Katarzyna Slany, członkini Polskiej Sekcji IBBY wygłosiła wykład „Groza w literaturze dla dzieci i młodzieży –  dlaczego warto”. Zważywszy na znawstwo tematu oraz umiejętności dydaktyczne wykładowczyni wykład spotkał się z doskonałym odbiorem.

W ramach Dziecięcej Strefy Warsztatowej Polska Sekcja IBBY poprowadziła dwa warsztaty dla najmłodszych związane z profilem naszego stowarzyszenia.

Przeprowadziliśmy około 300 rozmów, rekomendujących rodzicom, opiekunkom i opiekunom, nauczycielkom i nauczycielom, bibliotekarkom i bibliotekarzom a przede wszystkim młodym czytelnikom mądre i piękne książki dla niedorosłych.

Była to też doskonała okazja do promocji misji naszego stowarzyszenia –  kolportowaliśmy wśród zainteresowanych nasze ulotki, zakładki i plakaty pokonkursowe.

Z Małgorzatą Wardą

Z Pawłem Pawlakiem

Z Marcinem Bruchnalskim i Beatą Ostrowicką

Z Wojciechem Widłakiem

Odwiedzali nas autorzy i ilustratorzy. Te sympatyczne momenty staraliśmy się utrwalić na wspólnych zdjęciach.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

Organizator 21.MTKwK  informuje, że w tym roku  imprezę odwiedziło ok.70.000 zwiedzających, co biorąc pod uwagę niesprzyjającą aurę jest liczbą imponującą. Polską Sekcję IBBY cieszy szczególnie liczna obecność młodych czytelników.

Dziękujemy naszym członkiniom i członkom, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie.

Dziękujemy Wydawnictwu Dwie Siostry za pomoc w transporcie naszych targowych rekwizytów.

 

Adres do korespondencji

Polska Sekcja IBBY
Multimedialna Biblioteka
dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
ul. Tyniecka 40a
02-621 Warszawa
e-mail: ibby@ibby.pl
 

Partnerzy

 • Archiwa

 • PS IBBY

  • Multimedialna Biblioteka
   dla Dzieci i Młodzieżyy nr XXXI
   ul. Tyniecka 40a
   02-621 Warszawa

 • Dane rejestrowe

  • NIP: 525-15-75-002
   REGON: 011201900
   KRS: 0000164995

 • Konto bankowe

  • Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski SA
   Oddział 101 Warszawa,
   Al. Jana Pawła II 25,
   00-854 Warszawa
   80 1440 1299 0000 0000 0187 5485