Na naszym stoisku na 20.Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie przeprowadziliśmy setki rozmów na temat  roli dobrej książki dla młodego czytelnika. Doradzaliśmy rodzicom, dzieciom, bibliotekarzom i nauczycielom. Punktem wyjścia były  książki nagrodzone, wyróżnione i nominowane w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

stoisko-fota-wiodaca(Zobacz nasz fotoreportaż z 20.MTK)

Nasi goście z uznaniem wypowiadali się o działalności PS IBBY. Dostaliśmy też wyrazy troski o nasze stowarzyszenie w związku ze zbiórką, jaką zmuszeni byliśmy uruchomić na www.pomagam.pl/ibbypolska.

wytwornia-kalendarz

Magdalena Kłos-Podsiadło (Wytwórnia) prezentuje kalendarz, z którego część dochodu zasili PS IBBY

Na półce z mądrymi i pięknymi książkami przysiadł w tym roku Świerszczyk Bajetan Hops – maskotka jednego z naszych członków wspierających.  Wydawnictwo Wytwórnia zdążyło wydrukować i przywieźć do Krakowa Kalendarz/Wytwórnik na rok 2017 wg projektu Grażki Lange i Moniki Hanulak. Jest to dla nas wyjątkowa pozycja wydawnicza nie tylko z uwagi na niezwykle oryginalną formę. Wytwórnia, członek wspierający PS IBBY, część wpływów ze sprzedaży Kalendarza przeznaczy na dodatkowe wsparcie finansowe naszego stowarzyszenia. Zachęcamy do kupowania tego niezwykłego kalendarza ściennego.

Prof. UP dr hab. Katarzyna Wądolny-Tatar

Prof. UP dr hab. Katarzyna Wądolny-Tatar

panel-1

Krystyna Rybicka

panel-3

Dr Katarzyna Slany

 

 

 

 

Cieszy nas, że  z dobrym przyjęciem spotkał się panel zorganizowany przez Polską Sekcję IBBY  „Konkurs Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY – nowe trendy w polskiej książce dla niedorosłych”, który niezwykle interesująco poprowadziły prof.UP dr hab. Katarzyna Wądolny-Tatar,  dr Katarzyna Slany oraz Krystyna  Rybicka.

Echa panelu wracały do nas do końca targów – bibliotekarki i bibliotekarze, autorzy książek, pasjonaci książek dla młodego czytelnika spotkali dr Katarzynę Slany także na naszym stoisku. Rozmowom o książce dla niedorosłych nie było końca.

Odwiedzili nas także przyjaciele z wydawnictw dla młodych, autorzy i członkowie PS IBBY z całego kraju. Nasze działania staraliśmy się na bieżąco prezentować w postach na FB.

Wraz z wolontariuszami dwoiliśmy się, a nawet troiliśmy, aby cztery targowe dni wykorzystać jak najlepiej.  Na tegorocznych targach  odnotowano rekordową liczbę zwiedzających – blisko 70 tysięcy czytelników.

????????????????????????????????????

Dziękujemy  wszystkim odwiedzającym , wolontariuszom, panelistkom  i osobom  drugiego planu, bez których nie moglibyśmy zrealizować  naszych  targowych zamierzeń.

Do zobaczenia  za rok !

Adres do korespondencji

Polska Sekcja IBBY
Multimedialna Biblioteka
dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
ul. Tyniecka 40a
02-621 Warszawa
e-mail: ibby@ibby.pl
 

Partnerzy

 • Archiwa

 • PS IBBY

  • Multimedialna Biblioteka
   dla Dzieci i Młodzieżyy nr XXXI
   ul. Tyniecka 40a
   02-621 Warszawa

 • Dane rejestrowe

  • NIP: 525-15-75-002
   REGON: 011201900
   KRS: 0000164995

 • Konto bankowe

  • Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski SA
   Oddział 101 Warszawa,
   Al. Jana Pawła II 25,
   00-854 Warszawa
   80 1440 1299 0000 0000 0187 5485