MKiDN - logoZakończyły się obrady jury konkursu „Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY” 2013. To wyjątkowa, już 25. edycja, ponad 15 wydawnictw debiutuje w tym konkursie.

Gremia jurorskie oparły swoje werdykty na kryteriach, które można przeczytać tutaj:

W gronie nominowanych znaleźli się:

– do nagrody literackiej:

  1. Anna Czerwińska-Rydel – Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (Debit, Atut 2013, Bielsko Biała – Wrocław 2013)
  2. Grzegorz Gortat – Ewelina i czarny ptak (Ezop, Warszawa 2013)
  3. Grzegorz Kasdepke – Pestka, drops i cukierek. Liczby kultury (Narodowe Centrum Kultury, Warszawa 2013)
  4. Tomasz Kwaśniewski – Jedno oko na Maroko (Czarna Owieczka, Warszawa 2013)
  5. Joanna Olech – Kto ty jesteś? (Wytwórnia, Warszawa 2013)
  6. Tina Oziewicz – Pamiątka z Paryża (Dwie Siostry, Warszawa 2013)
  7. Ida Pierelotkin – Ala Betka i demon miasta (Akapit Press, Łódź 2013)
  8. Malina Prześluga – Bajka i Majka (Tashka, Warszawa 2013)
  9. Malina Prześluga – Ziuzia (Tashka, Warszawa 2012)
  10. Ewa Przybylska – Most nad Missisipi (Akapit Press, Łódź 2012)
  11. Zofia Stanecka – Świat według dziadka (W drodze, Poznań 2013)
  12. Marcin Szczygielski – Arka czasu (Stentor, Warszawa 2013)
  13. Marcin Szczygielski – Czarownica piętro niżej (Bajka, Warszawa 2013)
  14. Przemysław Wechterowicz – Wilk, pies i owce (Kultura Gniewu, Warszawa 2013)

– do nagrody graficznej:

  1. Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno za ilustracje do książki Anny Chachulskiej Jak Stańczyk z dworzan zażartował (Zamek Królewski na Wawelu, Kraków 2013)
  2. Jan Bajtlik za ilustracje do książki Auto z tekstem opracowanym w wydawnictwie (Dwie Siostry, Warszawa 2013)
  3. Edgar Bąk za ilustracje do książki Kto ty jesteś Joanny Olech (Wytwórnia, Warszawa 2013)
  4. Agata Bogacka za ilustracje do książki Zdarzenie nad strumykiem Jakuba Żulczyka (Bunkier Sztuki, Kraków 2013)
  5. Iwona Chmielewska za książkę autorską Cztery strony czasu (Media Rodzina, Poznań 2013)
  6. Joanna Concejo za ilustracje do książki Marka Bieńczyka Książę w cukierni (Format, Wrocław 2013)
  7. Marta Ignerska za projekt graficzny i ilustracje do książki Mikołaja Łozińskiego Prawdziwa bajka (Kultura Gniewu, Warszawa 2013)
  8. Krystyna Lipka-Sztarbałło za ilustracje do książki Dokąd iść? Mapy mówią do nas z tekstem Heekyoung Kim (Entliczek, Warszawa 2012)
  9. Urszula Palusińska za ilustracje do książki Majn alef bejs Jehoszue Kaminskiego (Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Kraków 2012)
  10. Paweł Pawlak za ilustracje do książki Alchemiczna komnata Magdaleny Skrabskiej (Zamek Królewski na Wawelu, Kraków 2013)
  11. Marianna Sztyma za ilustracje i opracowanie graficzne książki Legenda o głowie wawelskiej Anny Chachulskiej (Zamek Królewski na Wawelu, Kraków 2013)
  12. Konrad Świtała za ilustracje i koncepcję książki Zwierzątka (Bona, Kraków 2013)
  13. Alicja Wasilka za projekt graficzny i ilustracje do książki Bałagan Michała Krygiera (ikropka, Warszawa 2012)

Adres do korespondencji

Polska Sekcja IBBY
Multimedialna Biblioteka
dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
ul. Tyniecka 40
02-621 Warszawa
e-mail: ibby@ibby.pl
 

Partnerzy

  • Archiwa

  • PS IBBY

    • Multimedialna Biblioteka
      dla Dzieci i Młodzieżyy nr XXXI
      ul. Tyniecka 40
      02-621 Warszawa

  • Dane rejestrowe

    • NIP: 525-15-75-002
      REGON: 011201900
      KRS: 0000164995

  • Konto bankowe

    • Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski SA
      Oddział 101 Warszawa,
      Al. Jana Pawła II 25,
      00-854 Warszawa
      80 1440 1299 0000 0000 0187 5485